Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: Wtorek, 18 Maj 2021 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2021 r.

Stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2021 r.

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Środa, 23.12.2020, 12:11

Obowiązujące stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Miasta Krynica Morska na rok 2021.

W związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, mieszkańcy są zobowiązani segregować odpady komunalne:
- stawka opłaty za gospodarowanie odpadami w sposób selektywny- 5,50 zł za 1 m3 zużytej wody
- ryczałtowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi które są zbierane w sposób selektywny od domku letniskowego lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe ( na których nie jest prowadzona działalność gospodarcza) – 180 zł/ na rok
- stawka opłaty za odbiór odpadów które są zbierane w sposób selektywny, za jednorazowy odbiór, dotyczy nieruchomości nie zamieszkałych oraz mieszanych w których w części jest prowadzona działalność gospodarcza inna niż usługi hotelarskie oraz usługi pilotów wycieczek i przewodników turystycznych)- 18,19 zł/ z 1 worek o pojemności 120l

Właściciele nieruchomości, którzy posiadają przydomowy kompostownik i kompostujący w nim bioodpady stanowiące odpady komunalne zostaną zwolnieni z części opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
- stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w sposób selektywny w przypadku posiadania kompostownika przydomowego (dotyczy nieruchomości zabudowanych budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym) – 5,28 zł za 1 m3 zużytej wody.

Fakt posiadania kompostownika trzeba zgłosić przy podpisywaniu deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Właściciel nieruchomości traci prawo do zniżki, w przypadku:
a) braku kompostownika
b) nie kompostowania bioodpadów
c) uniemożliwienia burmistrzowi lub wyznaczonej przez niego osobie oględzin w celu weryfikacji zgodności informacji.
Ponowne skorzystanie ze zniżki może nastąpić nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy i wymaga złożenia nowej deklaracji.

Uwaga!
W przypadku niedopełnienia obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych, określa się stawkę opłaty podwyższonej w wysokości czterokrotności stawki jak za odpady selektywnie zebrane.

W przypadku niedopełnienia przez mieszkańca obowiązku selektywnego zbierania odpadów, przedsiębiorca odbierający odpady przyjmie je jako niesegregowane (zmieszane) i powiadamia o tym burmistrza oraz właściciela nieruchomości.

Natomiast burmistrz na podstawie powiadomienia wszczyna postępowanie w sprawie określenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

Pogoda
12 °C
ciśnienie: 1004 hPa
wiatr: 5 km/h W
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
     12
3456789
10111213141516
17181920 211 Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego - etap 1 21 Maj 2021 2223
24252627 281 Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego - etap 2 28 Maj 2021 2930
31      
Maj 2021
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u