Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: Wtorek, 18 Maj 2021 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Sprawdź się w Olimpiadzie Energetycznej

Sprawdź się w Olimpiadzie Energetycznej

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Piątek, 02.10.2020, 11:43

Konkurs jest skierowany do rodzin z województwa pomorskiego. Uczestnicy, którzy zgłoszą się do udziału w Olimpiadzie, będą tworzyć drużyny. Każdy zespół może mieć od 2 do maksymalnie 5 zawodników. W składzie drużyny musi się znaleźć przynajmniej 1 osoba dorosła i 1 dziecko.

Olimpiada Energetyczna odbędzie się online – 17 października o godz. 11.00. Rywalizacja będzie transmitowana na żywo na facebookowym profilu Gdyni Rodzinnej oraz na stronie http://www.olimpiadaenergetyczna2020.pl.

Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Trzeba w nim podać nazwę drużyny oraz jej pełny skład. Zespół może zgłosić tylko osoba pełnoletnia, która będzie jednocześnie opiekunem drużyny. Zapisy ruszyły we wtorek, 29 września. Czas na zgłoszenia mija 14 października o godz. 23.59. W Olimpiadzie może wystartować maksymalnie 2000 drużyn, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

Na co powinni się przygotować uczestnicy konkursu? Podczas Olimpiady Energetycznej padną pytania o odnawialne źródła energii, niskoemisyjny transport, ochronę powietrza i klimatu oraz efektywność energetyczną – ze szczególnym uwzględnieniem treści związanych z Gdynią.

Uczestnicy mogą wcześniej skorzystać ze specjalnie stworzonej bazy wiedzy, która jest dostępna na stronie: http://www.olimpiadaenergetyczna2020.pl. To kompendium wiedzy o odnawialnych źródłach energii, ekologicznym transporcie, ochronie powietrza, efektywnym wytwarzaniu energii cieplnej i elektrycznej oraz o efektywności energetycznej. Stanowi podstawę do proekologicznych działań i świadomej gospodarki zasobami przyrody.

Wygra drużyna, która w najkrótszym czasie udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi na pytania testowe. Jury wyłoni 3 głównych laureatów, a także przyzna 30 wyróżnień. Zwycięska drużyna otrzyma hulajnogę elektryczną oraz bilety na rodzinne wejście do Centrum Nauki Experyment. Na zdobywców drugiego miejsca czeka oczyszczacz powietrza z nawilżaczem oraz bilety na rodzinne wejście do Centrum Nauki Experyment. Laureaci trzeciego miejsca zdobędą zestaw LEGO Creator 10268 oraz bilety na rodzinne wejście do Centrum Nauki Experyment. Do wyróżnionych trafią natomiast energetyczne gadżety edukacyjne.

W ramach Olimpiady Energetycznej przewidziano również dodatkowe atrakcje. Gościem specjalnym będzie Marcin Popkiewicz - polski fizyk jądrowy, popularyzator nauki, klimatolog, autor książek o klimacie i energetyce. Planowany jest także pokaz eksperymentów przeprowadzony przez edukatorów Centrum Nauki Eksperyment.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronach: http://www.gdynia.pl/olimpiada, http://www.olimpiadaenergetyczna2020.pl oraz cieplolubni.com.pl. Regulamin konkursu (do pobrania) znajduje się w załączniku do artykułu.

Organizatorem Olimpiady Energetycznej o Puchar Prezydenta Gdyni jest miasto Gdynia. Konkurs współorganizują: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, PGE Energia Ciepła oraz Centrum Nauki Experyment w Gdyni.

Pogoda
12 °C
ciśnienie: 1004 hPa
wiatr: 5 km/h WSW
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
     12
3456789
10111213141516
17181920 211 Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego - etap 1 21 Maj 2021 2223
24252627 281 Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego - etap 2 28 Maj 2021 2930
31      
Maj 2021
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u