Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: Środa, 10 Sierpień 2022 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Adam Ostrowski zaprzysiężony na burmistrza Krynicy Morskiej

Adam Ostrowski zaprzysiężony na burmistrza Krynicy Morskiej

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Piątek, 29.07.2022, 20:05

Podczas dzisiejszej (29.07.) sesji Rady Miasta Krynica Morska zaprzysiężony został nowy burmistrz. Adam Ostrowski podziękował za wsparcie i zapewniał, że nie zawiedzie powierzonego mu zaufania. Podczas uroczystości Anna Jaworska, która również startowała w wyborach, zrezygnowała z pełnienia funkcji Przewodniczącej RM.


Dotychczasowy Burmistrz stracił mandat po tym, jak został skazany prawomocnym wyrokiem za przekroczenie uprawnień podczas jednej z miejskich inwestycji.
 

W przedterminowych wyborach o stanowisko burmistrza Krynicy Morskiej starały się dwie osoby - 35-letnia Anna Maria Jaworska (Komitet Wyborczy Wyborców Anna Jaworska) - Przewodnicząca Rady Miejskiej Krynicy Morskiej pracująca w branży turystycznej i 65-letni Adam Ostrowski (Komitet Wyborczy Wyborców „Krynica dla wszystkich”), który przez dwie kadencje (w latach 2006 - 2014) pełnił już funkcję Burmistrza Krynicy Morskiej.


24 lipca br. mieszkańcy Krynicy Morskiej głosowali na swoich kandydatów. Uprawnionych do głosowania było 1160 osób. W wyborach udział wzięło 687 z nich. Aż 458 głosów zdobył Adam Ostrowski. Na Annę Marią Jaworską zagłosowało 215 osób.


Dziś, 29 lipca, w sali narad przy Urzędzie Miasta w Krynicy Morskiej odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której  Adam Ostrowski złożył ślubowanie na Burmistrza Miasta Krynicy Morskiej.

 

Proszę szanowną Radę o współpracę, o wspólną pracę na rzecz tego miasta. To jest dla mnie najważniejsze

 

- powiedział Adam Ostrowski.

Za co w pierwszej kolejności zabierze się świeżo powołany burmistrz? - Od poniedziałku będę z pracownikami Urzędu Miasta rozmawiał o sytuacji Miasta, głównie budżetowej, o sprawach inwestycyjnych, które są już rozpoczęte, bo muszę się w tym odnaleźć – stwierdził. - Nie można niczego zmieniać. Wszystko będziemy kontynuowali. Najwyżej jeśli zajdzie taka potrzeba wprowadzimy kosmetykę.

 

Deklaruję daleko idącą współpracę Gminy Miasta Krynica Morska w otoczeniu zewnętrznym, z władzami państwowymi, samorządowymi różnych szczebli, mediami, urzędami, żeby Krynica Morska zawsze odnalazła się w oczekiwanym miejscu. Musi to być najlepsza Gmina co najmniej w powiecie

– zaznaczył Adam Ostrowski.

Podczas sesji Anna Jaworska złożyła oświadczenie, w którym zrezygnowała z pełnienia funkcji Przewodniczącej RM. - Rezygnuję z funkcji Przewodniczącej Rady Miejskiej Krynicy Morskiej. Zobowiązuje się funkcję Przewodniczącej pełnić do czasu, gdy Rada podejmie uchwałę w sprawie przyjęcia tej rezygnacji – mówiła.

 

Co było powodem takiej decyzji?

 

- Jako kontrkandydatka obecnego burmistrza Krynicy Morskiej uważam, iż korzystniejsze dla naszego miasta, jej mieszkańców i dla pracy Rady będzie jeśli funkcja Przewodniczącego Rady Miejskiej Krynicy Morskiej zostanie powierzona innemu radnemu

– dodała.

 

źródło: http://www.info.elblag.pl

Pogoda
19 °C
ciśnienie: 1028 hPa
wiatr: 7 km/h ENE
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Sierpień 2022
 
Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u