Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: Środa, 10 Sierpień 2022 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Pomoc we wsparciu uchodźców

Pomoc we wsparciu uchodźców

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Piątek, 15.10.2021, 12:45

Samorządy z całej Polski solidarnie wspierają włodarzy z przygranicznych wschodnich miejscowości. To tam w trudnych warunkach przebywają uchodźcy i ich dzieci, zmuszeni do nocowania pod gołym niebem. Jest coraz zimniej. Uchodźcy są skazani na wyziębienie, choroby, a nawet utratę życia.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji pomocy dla gminy Michałowo oraz sąsiednich gmin Gródek i Krynki, które udzielają pomocy uchodźcom przekraczającym granicę polsko-białoruską. Najlepszą formą pomocy jest obecnie przyłączenie się do zbiórki zorganizowanej przez OSP w Michałowie. Pieniądze zostaną spożytkowane na zakup najpilniejszych środków: żywności dla dzieci, środków higienicznych, odzieży, kocy, ręczników itp.

Link do zbiórki: http://www.pomagam.pl/michalowopomaga

Akcję pomocy zorganizowały też władze Sopotu.Z inicjatywy prezydenta Jacka Karnowskiego w Sopocie trwa zbiórka pieniędzy i darów dla gminy Michałowo, która na swoim terenie udziela pomocy uchodźcom przekraczającym granicę polsko-białoruską. Puszki ustawione są w punkcie informacyjnym na parterze Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 25/27, a po godzinach pracy urzędu także w dyżurce Straży Miejskiej.

Oprócz pieniędzy do Urzędu Miasta Sopotu można również przynosić rzeczy niezbędne do przetrwania ludziom, którzy na terenie przygranicznym zmuszeni są do nocowania pod gołym niebem. Władze Michałowa i sąsiednich gmin Gródek i Krynki proszą o dresy, ciepłe skarpety, buty (wyłącznie zimowe), a także ręczniki i koce. Wszystkie rzeczy muszą być nieużywane. Można przynosić również słoiczki z gotowymi daniami dla dzieci, batony energetyczne, suche ciastka, a także środki higieniczne, takie jak: mydło, szczoteczki do zębów, pasty i szampony.

Pieniądze do puszek będą zbierać także wolontariusze, m.in. podczas Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbywać się będzie w dniach 20-22 października w Sopocie, a także podczas koncertu z okazji 120-lecia Sopotu, w najbliższą sobotę, 16 października. Zbiórka w Sopocie potrwa do 12 listopada.

 
Pogoda
19 °C
ciśnienie: 1028 hPa
wiatr: 7 km/h ENE
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Sierpień 2022
 
Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u