Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: Piątek, 17 Wrzesień 2021 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Koalicja Nadmorska kolejne działania

Koalicja Nadmorska kolejne działania

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Czwartek, 11.02.2021, 10:39

Koalicja Nadmorska prowadzi rozmowy z rządem na temat wsparcia dla branży turystycznej

Kolejne działania podjęła Koalicja Nadmorska skupiająca wójtów, burmistrzów i prezydentów niemal wszystkich nadmorskich miast i gmin. Przedstawiciele samorządów nadbałtyckich wzięli udział w wideokonferencji z udziałem wiceminister rozwoju Olgi Semeniuk. Uczestniczyli również w posiedzeniu Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki z udziałem wiceministra rozwoju Andrzeja Gut-Mostowego. Włodarze apelują o rozszerzenie rządowej tarczy dla gmin górskich na wszystkie samorządy żyjące z turystyki. Domagają się również jak najszybszego otwarcia całej branży.

Wideokonferencję z udziałem wiceminister rozwoju Olgi Semeniku zorganizował 9 lutego sekretariat wiceministra spraw wewnętrznych i administracji i posła ziemi koszalińskiej Pawła Szefernakera we współpracy z posłem Czesławem Hocem. Dla samorządowców była to okazja do bezpośredniego przedstawienia pani wiceminister argumentów w sprawie rozszerzenia rządowego wsparcia dla gmin z północnej Polski. W spotkaniu z ramienia Koalicji Nadmorskiej uczestniczyli: Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu, Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia, Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby, Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo i Rafał Nagórski, zastępca burmistrza Darłowa. Jednym z głównych postulatów przekazanych pani wiceminister była zmiana systemu wsparcia dla firm w ramach tarczy 6.0. – Skoro rząd zamykał gospodarkę branżami, wnosimy o to, by pomoc finansową do firm kierował także branżami w oparciu o poniesione straty, a nie numery PKD – mówiła Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu, informując, że wielu przedsiębiorców nie otrzymuje przez to rządowego wsparcia.

Wiceminister poinformowała, że jednym z pomysłów na ożywienie turystyki byłoby zaangażowanie terenów nadmorskich jako miejsc do rehabilitacji postcovidowej. Program w tej sprawie ma być wkrótce przedłożony Radzie Ministrów.

Delegacja Koalicji Nadmorskiej jest aktywna również w stolicy. Do udziału w posiedzeniu Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki (10 lutego) przedstawicieli nadmorskich gmin zaprosił przewodniczący komisji poseł Ireneusz Raś. Do Warszawy pojechali: Anna Mieczkowska, prezydent Kołobrzegu, Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu i Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo. Zdalnie w posiedzeniu uczestniczyli: Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa wraz ze swoim zastępcą Rafałem Nagórskim oraz Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino. – Podkreśliłem, że liczymy na pomoc solidarną i proporcjonalną do tego, co rząd zaoferował gminom górskim, a więc nie oczekujemy, że zwiększy łączną pulę pomocy z obecnego miliarda do dwóch miliardów, ale proporcjonalnie byłoby to mniej niż 200 milionów złotych łącznie dla wszystkich gmin nadmorskich – mówi Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa.

Zastępca burmistrza Darłowa Rafał Nagórski podkreślił z kolei, że kolejnym postulatem Koalicji Nadmorskiej po częściowym otwarciu hoteli, kin, teatrów, jest jak najszybsze otwarcie całej branży turystycznej.

Wszystkie postulaty Koalicji Nadmorskiej trafiły na biurko wiceministra rozwoju Andrzeja Gut-Mostowego.

Oto link do relacji z Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki:

https://cutt.ly/kkPx4cG

Pogoda
14 °C
ciśnienie: 1010 hPa
wiatr: 17 km/h ENE
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
  123 41 XXII Mistrzostwa Polski w Minigolfie 04 Wrzesień 2021 5
6789101112
13141516 171 Regaty żeglarskie klasy Cadet 17 Wrzesień 2021 181 Święto Pieczonego Dzika - 30 lecie Miasta Krynicy Morskiej 18 Wrzesień 2021 19
20212223242526
27282930   
Wrzesień 2021
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u