Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: Środa, 21 Październik 2020 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Uzdrowisko….. Warto czy nie warto?

Uzdrowisko….. Warto czy nie warto?

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Piątek, 29.11.2019, 14:22

Z takimi pytaniami Burmistrz Krynicy Morskiej wraz z Radnymi udali się na wizytę studyjną do Gołdapi.
Gołdap od 2000 r. posiada status uzdrowiska o profilu borowinowo - klimatycznym. Znajduje się tu sanatorium, pijalnia wód mineralnych i tężnie oraz nowoczesna infrastruktura uzdrowiskowa z Promenadą Zdrojową, hektarowym placem zabaw, dołkami do mini-golfa, ścieżkami pieszymi i rowerowymi oraz zewnętrznymi urządzeniami do ćwiczeń nad jeziorem i w centrum.
Wizyta studyjna miała miejsce dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Gołdap Pana Tomasza Luto. W oficjalnym spotkaniu uczestniczyli Burmistrzowie obu miast, Zastępca Burmistrza Gołdapi, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Gołdapi, Radni obu miast oraz Prezes Spółki PWiK Pan Jarosław Dzienis.
Przedstawiciele Gołdapi opowiedzieli naszym Samorządowcom o funkcjonowaniu uzdrowiska oraz wskazali szereg zalet i kilka obostrzeń, wynikających ze stosownych ustaw. W konkluzji spotkania dowiedzieliśmy się, że mieszkańcy Gołdapi są zadowoleni z posiadania statusu uzdrowiska, widzą bardzo wiele zalet, zwiększyła się zamożność i rozpoznawalność gminy. Widać jak na przestrzeni czasu miasto się bardzo rozwinęło, jak rozwinęła się przedsiębiorczość i turystyka uzdrowiskowa, która trwa przez cały rok.
Duże znaczenie dla finansów publicznych samorządów ma coroczna dotacja z budżetu Państwa, która jest przekazywana w wysokości równej kwocie zebranej z opłaty uzdrowiskowej. W przypadku Krynicy Morskiej wpływy takie mogłyby sięgnąć ok. 4-5 milionów zł rocznie.
Krynica Morska posiada wiele cech pozwalających na ubieganie się o status uzdrowiska. Wydaje się, ze po wspólnej wymianie doświadczeń, uwag, zalet i obostrzeń temat uzdrowiska, znów może zostać podjęty w samorządowej debacie.

Pogoda
6 °C
ciśnienie: 1010 hPa
wiatr: 19 km/h SSW
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Październik 2020
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u