Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: Poniedziałek, 17 Luty 2020 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Straż miejska… Co myślicie?

Straż miejska… Co myślicie?

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Wtorek, 29.10.2019, 10:24
Powinna być w naszym mieście czy nie?
 
Burmistrz Miasta chciałby skonsultować z Państwem powołanie Straży Miejskiej w Krynicy Morskiej.
Straż Miejską powołuje się w celu ochrony porządku publicznego na terenie gminy.
Chcąc wspomóc istniejące służby i zapewnić naszym mieszkańcom i turystom jak najlepszy porządek publiczny rozważany jest taki projekt.
Ważne jest aby Samorząd mógł mieć bezpośredni wpływ na to co dzieje się w mieście, w szczególności w okresie sezonu letniego.
Poprzez powołanie Straży Miejskiej chcielibyśmy reagować na następujące sytuacje:
1. Nielegalny handel. Często w godzinach popołudniowych i wieczornych przy naszych ulicach czy skwerach pojawiają się sprzedawcy, którzy nie posiadają stosownych zgód i zezwoleń. Stanowią oni nieuczciwą konkurencje dla tych co w uczciwy sposób współpracują z Urzędem Miasta oraz realizują Uchwały Rady Miejskiej.
 
2. Duża ilość nieprawidłowo parkujących samochodów. Szczególnie w okresie weekendów letnich, ale i nie tylko bardzo wielu kierowców parkuje w miejscach niedozwolonych blokując możliwość przejazdu służbom ratowniczym lub stwarzając zagrożenie pożarem podczas parkowania w lesie lub na ścieżkach rowerowych.
 
3. Problem bezdomnych zwierząt. Czasem niestety zdarza się, że ktoś pozostawia zwierzę na ulicy bez opieki. Wówczas Straż Miejska mogłaby interweniować.
 
4. Wprawdzie już coraz rzadziej ale jednak jeszcze się zdarza podrzucanie śmieci do lasu lub w okolice Zalewu Wiślanego. Poszukiwanie takich sprawców także należałoby do obowiązków Straży Miejskiej.
 
5. Zakłócanie porządku publicznego w przestrzeni publicznej szczególnie zdarza się latem. Straż Miejska w takich sytuacjach może podejmować interwencje aby zadbać o nasze bezpieczeństwo.
 
6. Porządek na posesjach. Po zakończeniu wakacji bardzo często handlowcy rozbierają i wywożą swoje budowle pozostawiając bałagan na terenie swojej działalności. Zależy nam aby nasze Miasto było czyste i kojarzone pozytywnie. Straż Miejska mogłaby przypominać o obowiązku utrzymania porządku na posesjach.
 
7. Nikt z nas nie chce wdychać nieprzyjemnych zapachów oraz zanieczyszczonego powietrza, które czasami unosi się z kominów. Straż Miejska ma możliwości kontrolowania tego co spalamy w piecach dbając o środowisko w którym mieszkamy.
 
8. Pojawienie się dodatkowych służb mundurowych na naszych ulicach i w przestrzeni publicznej zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów, przebywających w Krynicy Morskiej.
 
Zapraszamy Państwa aby na piśmie złożyć swoje uwagi, przemyślenia i opinie.
Można to zrobić w terminie do 15 listopada 2019 r.
- za pomocą poczty tradycyjnej,
- za pomocą poczty elektronicznej na adres email:um@krynicamorska.tv
- pozostawić w sekretariacie tutejszego Urzędu.
Pogoda
8 °C
ciśnienie: 1003 hPa
wiatr: 37 km/h SSW
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Luty 2020
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u