Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: 0, 05 Lipiec 2020 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Jakubowe Dni Tolkmicka i IV Festiwal Pielgrzymi Północy

Jakubowe Dni Tolkmicka i IV Festiwal Pielgrzymi Północy

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Czwartek, 18.07.2019, 07:07

Tolkmicko zaprasza na Jakubowe Dni Tolkmicka oraz IV Festiwal Pielgrzymi Północy!

W najbliższy weekend tj. 20-21 lipca br. na Placu Wolności w Tolkmicku odbędzie się święto miasta, podczas którego znajdzie się wiele atrakcji dla każdego.

IV Festiwal Pielgrzymi Północy rozpocznie się paradą ulicami miasta z Parafialną Orkiestrą Dętą z Szastarki oraz Tolkmickim Hejnałem, który zabrzmi z wieży ratuszowej. Od godz. 13:00 dla dzieci i młodzieży dostępne będzie Kino Sferyczne.

Pierwszego Dnia Festiwalu na scenie przed ratuszem odbędą się dwa koncerty muzyki dawnej. Zespołu Turba Iacobi „Na zamku w karczmie” – godz. 15:00, to grupa , którą tworzą muzycy, instrumentaliści i śpiewacy od dawna związani z nurtem historycznie poinformowanego wykonawstwa muzyki dawnej oraz szeroko pojętej muzyki tradycyjnej. Program „Na zamku i w karczmie” to wynik poszukiwań związków i opozycji w przestrzeniach kultur muzycznych na styku tradycji dworskiej oraz ludowej.

Kapela Jazgodki, wystąpi z programem „W międzyczasie”, godz. 18:30, na który składają się autorskie utwory zainspirowane różnymi obyczajami etnicznej Europy.

Niedziela rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku z udziałem Scholi Teatru Węgajty. Następnie o godz. 12:30 w Ratuszu Miejskim zostanie wyświetlony film o Tolkmicku ze zbiorów Pana Juliusza Marka. A na Placu Wolności rozbrzmi muzyka ludowa i biesiadna w wykonaniu lokalnych zespołów i artystów. Na zakończenie obchodów dni miasta odbędzie się koncert Zespołu RMS z Dzierzgonia.

Podczas trwania Jakubowych Dni Tolkmicka na Placu Wolności stanie Jarmark Jakubowy, na którym nie zabraknie pyszności przyrządzonych przez okoliczne Koła Gospodyń, stoisk z produktami lokalnymi oraz rękodziełem. Odbędą się również otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych oraz pokazy walk rycerskich czy rzemiosł dawnych i tradycyjnych. W niedziele każdy uczestnik imprezy będzie mógł spróbować pysznej zupy rybnej – przyrządzonej według tradycyjnego przepisu mieszkańców miasta.

Patronat honorowy nad festiwalem objęła Senator RP Bogusława Orzechowska.

Organizatorami są: Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko, Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku.

Pogoda
21 °C
ciśnienie: 1008 hPa
wiatr: 21 km/h SW
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Lipiec 2020
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u