Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: Czwartek, 14 Listopad 2019 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Mierzejowy Maratonix z głową

Mierzejowy Maratonix z głową

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Czwartek, 23.05.2019, 09:37

„Mierzejowy Maratonix z głową” to konkurs, który łączy wiedzę przyrodniczą z aktywnością fizyczną i umiejętnością pracy zespołowej. To biegi na orientację, podczas których odbywają się egzaminy przyrodnicze.

21 maja 2019 roku po raz drugi na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Krynicy Morskiej zebrała się młodzież wraz z nauczycielami ze szkół podstawowych powiatu nowodworskiego oraz organizatorzy, partnerzy i sponsorzy konkursu. W tym roku w zmaganiach udział wzięli uczniowie ze szkół w Drewnicy, Jantarze, Stegnie, Sztutowie, Mikoszewie i Krynicy Morskiej. Na początku pisali krótki test przyrodniczy, którego wyniki ustalały kolejność wymarszu. Następnie zostali przeszkoleni przez strażaka jak zachować się w trudnych sytuacjach i jak udzielić pierwszej pomocy. Co 10 minut drużyny opuszczały teren szkoły i wyposażone płaszcze przeciwdeszczowe, apteczkę (na szczęście niepotrzebne) oraz prowiant, wodę i mapę z zaznaczonymi pięcioma punktami kontrolnymi, na których byli egzaminowani przez Nadleśnictwo Elbląg, Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, Urząd Morski, Straż Graniczną, WWF Polska Błękitny Patrol. Na mecie w placówce Straży Granicznej w Krynicy Morskiej czekały na wszystkich prezentacja sprzętu SG, piknik i ognisko z kiełbaskami. Przy wspólnej zabawie młodzież, nauczyciele i instytucje, którym przyroda naszego powiatu jest bliska, integrowały się. Po zliczeniu punktów za wiedzę przyrodniczą z testu oraz na każdej ze stacji oraz czasu przebiegu okazało się, że najlepsza jest drużyna ze Sztutowa, na drugim miejscu uplasowała się Krynica Morska, a na trzecim Mikoszewo. Na wszystkich czekały nagrody od hojnych sponsorów, którzy osobiście je wręczali. Konkurs był objęty patronatem Burmistrza Miasta Krynica Morska oraz Honorowym Patronatem Starosty Nowodworskiego, którzy ufundowali I i II nagrodę. III nagrodę ufundowało Nadleśnictwo Elbląg a IV i V portal http://www.mierzeja.pl oraz Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Piaskach. Pozostałe nagrody ufundował Urząd Miasta w Krynicy Morskiej, Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana, Straż Graniczna i inni.

Konkurs był zorganizowany przez Alicję Zielińską i Katarzynę Swat – nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Krynicy Morskiej oraz Beatę Dróżdż z Placówki Straży Granicznej w Krynicy Morskiej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację konkursu oraz wzięli w nim udział. Zwłaszcza dziękujemy nauczycielom, którzy potrafili zachęcić uczniów do przyjazdu i zmagań oraz przygotowali ich oraz sponsorom, na których już tradycyjnie zawsze można liczyć. Do zobaczenia za rok.

Pogoda
5 °C
ciśnienie: 1016 hPa
wiatr: 6 km/h SSE
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Listopad 2019
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u