Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: 0, 17 Listopad 2019 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Pomorski Broker Eksportowy

Pomorski Broker Eksportowy

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Poniedziałek, 25.02.2019, 12:32

Zachęcamy przedsiębiorców do skorzystania z Projektu Pomorski Broker Eksportowy, który wspiera aktywność eksportową firm z regionu województwa pomorskiego. Działania w projekcie dają możliwość przedsiębiorcom prezentacji ich potencjału eksportowego poprzez udział w targach i misjach gospodarczych. Broker stwarza także okazję do udziału w konferencjach i seminariach poświęconych rynkom zagranicznym oraz wspiera działania proeksportowe firm grantami i usługami świadczonymi przez brokerów.

Targi i misje zagraniczne

Firmy mogą prezentować potencjał eksportowy podczas targów i misji zagranicznych organizowanych zarówno w Europie, jak i na innych kontynentach pod wspólną marką województwa pomorskiego. Przedsiębiorcy mieli okazję eksponować swoje produkty podczas prestiżowych targów różnych branż, m.in Hannover Messe (przemysł), SIAL Canada (branża spożywcza), Japan IT Week (IT, ICT), Mobile World Congress Barcelona (telekomunikacja), CIBE Shanghai (branża kosmetyczna). W dziesięciu wspólnych wyjazdach targowych wzięło udział ponad 51 firm. Przedsiębiorcy uczestniczyli także w misji gospodarczej do Chin.

Granty

Broker Eksportowy oferuje również dotacje na eksport. W ramach projektu zaplanowano cztery konkursy grantowe, w których firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie wydatków nawet do 50% m.in. kosztów wyjazdu na międzynarodowe targi, wystawy, misje zagraniczne, wydarzenia gospodarcze i promocyjne. W 2017 r. zakończył się pierwszy konkurs grantowy, w którym firmy złożyły 130 projektów, z czego 120 otrzymało granty w wysokości ponad 4,5 mln pln. W lutym br. ogłoszono drugi konkurs, w którym można pozyskać do 60tys zł na promocję firmy. Nabór wniosków trwa do wyczerpania środków.

Konferencje i seminaria

Konferencje i seminaria poświęcone wybranym rynkom zagranicznym to okazja do poznania ich potencjału i specyfiki. Tematyka organizowanych wydarzeń uwzględnia nowe perspektywiczne kierunki rozwoju i jest odpowiedzią na zgłaszane potrzeby przedsiębiorców. Spotykają się one z dużym zainteresowaniem, czego przykładem jest konferencja „Business Beyond Borders – Destination Africa” zorganizowana w Gdyni z udziałem Ambasadora Republiki Zambii, Ambasadora Republiki Federalnej Nigerii w Warszawie i Pierwszego Sekretarza w Ambasadzie Demokratycznej Republiki Konga w Warszawie. W wydarzeniu udział wzięło ponad 130 przedstawicieli firm, uczelni wyższych, fundacji i stowarzyszeń z naszego regionu. Równie dużym zainteresowaniem cieszyło się seminarium poświęcone prowadzeniu biznesu w Hongkongu. Zaproszeni eksperci zachęcali ok. 100 przedsiębiorców do ekspansji na rynek chiński w Hongkongu. We wszystkich dotychczas zorganizowanych 51 spotkaniach, seminariach i konferencjach wzięło udział już ponad 800 osób.

Badanie potencjału eksportowego

Projekt to także badania potencjału eksportowego pomorskich MSP realizowane przez Brokerów - specjalistów, których rolą jest zbadanie zasobów firmy i zaproponowanie rozwiązań służących rozwijaniu działalności eksportowej. Badania przeprowadzane są bezpłatnie. Dotychczas przebadano ponad 170 firm. Zainteresowani udziałem w projekcie mogą umówić się na spotkanie z brokerami, do których kontakt dostępny jest na http://www.brokereksportowy.pl

Projekt Pomorski Broker Eksportowy będzie realizowany do 2023 roku.

Projekt realizuje Agencja Rozwoju Pomorza w partnerstwie z Regionalną Izbą Gospodarczą Pomorza, Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, Stowarzyszeniem „Wolna Przedsiębiorczość”, Gdańskim Inkubatorem Starter oraz InvestGDA.

Zapraszamy do kontaktu z Panem Maciejem Frączkiem, Brokerem Eksportowym, który udzieli Państwu szczegółowych informacji na temat kwestii eksportu w projekcie, jak również przedstawi możliwości pozyskania funduszy unijnych na rozwój firmy.

Maciej Frączek

Tel. 58 323 31 06

e-mail: maciej.fraczek@arp.gda.pl

Pogoda
5 °C
ciśnienie: 1019 hPa
wiatr: 6 km/h S
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Listopad 2019
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u