Dziś jest: Poniedziałek, 19 Listopad 2018 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Rozpoczyna się Puchar PZŻ

Rozpoczyna się Puchar PZŻ

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Piątek, 11.05.2018, 09:31

Już po raz trzeci Krynica Morska będzie areną zmagań o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego. W tym roku ponownie odbędą się dwie części tej imprezy (11-13 maja oraz 18-20 maja). Jest to flagowa impreza PZŻ, w której regularnie bierze udział praktycznie cała krajowa czołówka.

W maju poprzedniego roku w dwóch częściach Pucharu PZŻ na Zalewie Wiślanym rywalizowało około 500 zawodników. Regaty ponownie odbędą się w dwóch turach. W pierwszej, od 11 do 13 maja, rywalizować będą zawodnicy w klasach 470, Finn, RS:X juniorów, 29er, Hobie Cat 16, Europa, OK Dinghy oraz Kiteboarding.

Tutaj można zapoznać się z zawiadomieniem o regatach >>>

Z kolei w drugiej części, od 18 do 20 maja, na starcie staną przedstawiciele klas RS:X, 49er, 49erFX, Laser Standard, Laser Radial kobiet i mężczyzn, Laser 4.7, A-Class, Techno 293. 420, Cadet, i L'Equipe.

Nazwa imprezy zobowiązuje i jest to flagowa impreza PZŻ, do której Związek przywiązuje bardzo dużą wagę. Dlatego też program zawodów został wzbogacony o konkurencję w Kiteboardingu. Na Zalewie Wiślanym znowu będziemy mieli przegląd polskiego żeglarstwa sportowego.

W Krynicy Morskiej powinni pojawić się najlepsi krajowi zawodnicy, na czele z mistrzynią Starego Kontynentu w windsurfingowej klasie RS:X Zofia Noceti-Klepacka (Legia Warszawa) oraz z brązowymi medalistkami mistrzostw Europy w klasie 470 Agnieszką Skrzypulec i Jolantą Ogar (SEJK Pogoń Szczecin).

Ważnym aspektem Pucharu PZŻ jest również to, że po dobrym początku sezonu, do którego zaliczyć trzeba występ w regatach o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce, nasi czołowi żeglarze pokażą się na rodzimych wodach. A dla młodszych zawodników będzie to również możliwość sprawdzenia swojej formy w bezpośredniej rywalizacji z reprezentantami Polski.

To już trzeci rok z rzędu kiedy regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego odbędą się w Krynicy Morskiej. Zarówno PZŻ jak i przedstawiciele miasta są zadowolone z dotychczasowej współpracy, dlatego też postanowiły ją kontynuować.

Krynica Morskiej to jedno z najmniejszych polskich miast, które posiada jednak mnóstwo turystycznych i żeglarskich atutów - urokliwe położenie na Mierzei Wiślanej, od północy oblewają ją wody Morza Bałtyckiego, a od południa Zalewu Wiślanego, nowe nabrzeże, slip, bardzo dobre zaplecze żeglarskie, hotelowe oraz gastronomiczne.

Organizatorem regat jest Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Miastem Krynica Morska.

http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/news/juz-za-dwa-tygodnie-rozpocznie-sie-puchar-pzz

Pogoda
4 °C
ciśnienie: 1027 hPa
wiatr: 24 km/h ENE
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Listopad 2018
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u