Dziś jest: Poniedziałek, 19 Listopad 2018 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Kolejna edycja programu usuwania azbestu

Kolejna edycja programu usuwania azbestu

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Środa, 09.05.2018, 09:22

Burmistrz Miasta Krynica Morska zaprasza Mieszkańców Krynicy Morskiej do składania wniosków o dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z demontażem, zbieraniem, transportem i unieszkodliwieniem odpadów zawierających azbest z terenu Gminy Miasta Krynica Morska.

   W związku z planowanym przystąpieniem przez Gminę Miasta Krynica Morska do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pn.: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego-edycja 2018”, informuję o możliwości składania wniosków o dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z demontażem, zbieraniem, transportem i unieszkodliwieniem odpadów zawierających azbest.
   W ramach projektu będzie można uzyskać w 2018 r. dofinansowanie na usuwanie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości położonych na terenie Miasta Krynica Morska. Dofinansowanie obejmuje pokrycie kosztów: demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwienia odpadów zawierających azbest.

Kwota dofinansowania zadania może wynosić do 70% kosztów kwalifikowanych zadania w oparciu o kryterium w postaci współczynnika efektywności kosztowej wynoszącego:
a) nie więcej niż 600 zł/Mg odpadu zawierającego azbest – jeżeli na zadanie składają się
łącznie: demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie odpadu,
b) nie więcej niż 300 zł/Mg odpadu zawierającego azbest – jeżeli na zadanie składają się
wyłącznie: transport i unieszkodliwienie odpadu.

Kosztami kwalifikowanymi zadania są wyłącznie udokumentowane koszty: demontażu, zbierania, transportu, zabezpieczenia i unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest poniesione w 2018 r. po dacie zawarcia umowy z Gminą Miasta Krynica Morska o dofinansowanie.
Prace polegające na demontażu, zbieraniu, transporcie i unieszkodliwianiu azbestu zostaną wykonane przez podmiot wybrany przez właścicieli nieruchomości.
Dla obliczenia należy przyjąć, że 1m2 powierzchni płyt azbestowo- cementowych waży 0,0135 Mg.
Jednocześnie informuję, że wydatki związane z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych nie podlegają dofinansowaniu, lecz leżą po stronie właściciela nieruchomości.
Warunkiem otrzymania dofinansowania jest złożenie w Urzędzie Miasta Krynica Morska wniosku wraz z wymaganymi załącznikami w terminie do 25 maja 2018 r.
Wnioski niekompletne lub złożone po upływie terminu nie będą rozpatrywane.
Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta Krynica Morska, Referat Komunalno - Inwestycyjny, pokój nr 2, tel. 552476527 wew.156 lub tel. kom. 665495949.

Burmistrz Miasta Krynica Morska

Krzysztof Swat


Uwaga: w § 4 ust. 2 Regulaminu konkursu ogłoszonego przez WFOŚiGW w Gdańsku: „Fundusz zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu poprzez ogłoszenie na stronie internetowej komunikatu o unieważnieniu”.

wniosek
załącznik Nr 1
załącznik Nr 3

Więcej informacji:
Pogoda
4 °C
ciśnienie: 1027 hPa
wiatr: 24 km/h ENE
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Listopad 2018
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u