Dziś jest: Wtorek, 22 Maj 2018 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Pomorska Unia Światłowodowa

Pomorska Unia Światłowodowa

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Poniedziałek, 26.02.2018, 11:53

Miasto Krynica Morska przystąpiła do POMORSKIEJ UNII ŚWIATŁOWODOWEJ, której celem jest sprawna budowa sieci superszybkiego światłowodowego internetu w województwie pomorskim.

Mamy nadzieję, że skala projektu światłowodowego realizowanego przez Orange Polska sprawi, że będzie on miał istotny wpływ na sytuację społeczno-gospodarczą naszego regionu. Rozwój społeczeństwa informacyjnego pociągnie za sobą poprawę jakości życia mieszkańców, jak również pobudzenie lokalnej przedsiębiorczości na terenach, gdzie do tej pory barierę stanowił brak dostępu do odpowiednich środków komunikacji.

W czerwcu 2017 Orange zawarł z Centrum Projektów Polska Cyfrowa umowy o dofinansowanie projektów budowy dostępowych sieci światłowodowych na terenie tzw. białych plam (wybrane punkty adresowe) zlokalizowanych w gminach położonych na obszarze NUTS3: Gdański i Trójmiejski, Chojnicki, Słupski, Starogardzki. Inwestycja obejmie swoim zasięgiem gospodarstwa domowe oraz szkoły. Ich lista dostępna w załącznikach oraz znajduje się pod adresem:
https://cppc.gov.pl/zakonczenie-oceny-wnioskow-w-ii-konkursie-dla-dzialania-1-1-popc/

Zakres inwestycji obejmuje prace projektowe, instalacyjne oraz budowlane. Zgodnie z zasadami dofinansowania budowana infrastruktura ma charakter otwarty, tj. jest udostępniana zainteresowanym operatorom na zasadach hurtowych.

W ramach projektu współfinansowanego ze środków UE (Program Operacyjny Polska Cyfrowa), inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

W załączniku znajdą Państwo wzór deklaracji. Osoby zainteresowane przełączeniem światłowodu proszone są o wypełnienie i złożenie w Urzędzie Gminy w Krynicy Morskiej. W przypadku osób fizycznych i zabudowy jednorodzinnej jednym z elementów deklaracji jest wymagana na etapie projektowym zgoda na wykonanie przyłącza do budynku. W przypadku budynków wielorodzinnych, podmiotów gospodarczych oraz szkół wymagana jest również zgoda zarządcy budynku (oddzielny dokument – Umowa Udostępnienia Nieruchomości).

Orange dołoży starań, aby objąć inwestycją jak największą liczbę mieszkańców.

Deklaracje można składać w Urzędzie Gminy w Krynicy Morskiej - sekretariat.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Orange złożenie deklaracji nie wiąże się z koniecznością podpisania umowy z Orange na dostawę internetu. Każdy będzie mógł wybrać sobie dostawcę.

deklaracja_orange_mieszkancy (pdf)
Pogoda
13 °C
ciśnienie: 1020 hPa
wiatr: 8 km/h ESE
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
 1234 52 I Bieg Krynicki 05 Maj 2018 Piknik rodzinny – Eksplozja kolorów 05 Maj 2018 6
789 101 Regaty o Puchar Polski PZŻ - cz. 1 10 Maj 2018 111213
141516 171 Regaty o Puchar Polski PZŻ - cz. 2 17 Maj 2018 181920
2122232425 261 Regaty o Puchar Polski Klasy OMEGA 2018 26 Maj 2018 27
282930 311 Kwietny Bieg 2018 31 Maj 2018    
Maj 2018
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u