Dziś jest: Wtorek, 17 Lipiec 2018 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Ścieżka rowerowa została otwarta

Ścieżka rowerowa została otwarta

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Poniedziałek, 02.10.2017, 08:41

Pierwszy odcinek ścieżki rowerowej na Mierzei Wiślanej został oficjalnie otwarty.

Dziękujemy, że byliście z nami.

30 września 2017 r. ścieżka rowerowa na odcinku Przebrno oraz Krynica Morska- Piaski o długości 16,33 km została oficjalnie otwarta.

Wartość inwestycji dla Krynicy Morskiej to 3.929.875 zł (100%)

dofinansowanie z środków UE 2.714.750 zł (69,08%)

dofinansowanie z funduszu Lasów Państwowych 551.027,70 zł (14,02%)

wkład własny miasta Krynica Morska to 664.097 zł (16,90 %)

W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz, mieszkańcy i turyści przebywający w Krynicy Morskiej, przyjaciele miasta. 

Przecięcia wstęgi dokonał Marszałek Woj. Pomorskiego Pan Mieczysław Struk, Burmistrz Krynicy Morskiej Pan Krzysztof Swat, Nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg Pan Mariusz Potoczny oraz Starosta Powiatu Nowodworskiego Pan Zbigniew Ptak.

Bardzo licznie w wydarzeniu uczestniczyli Miejscy Radni wraz z Panią Przewodniczącą Teresą Pawłowską. Swoją obecnością zaszczycili nas także Prezesi Lokalnych Organizacji Turystycznych działających na Mierzei Wiślanej tj. Pan Adrian Bogusłowicz, Pani Krystyna Chabska oraz Pan Roman Gaik.  Nie zabrakło lokalnych instytucji i stowarzyszeń. Był z nami Komendant Straży Granicznej Pan Arkadiusz Kulig, Prezes Fundacji Mierzeja 2200 Pan Dariusz Labuda, Prezeska Stowarzyszenia Miłośników Krynicy Morskiej Pani Monika Czajkowska oraz Przewodniczący Koła Strzeleckiego Krynica Morska Pan Witold Sidor.  Mieszkańcy także nie zawiedli licznie przybyli na swoich rowerach zarówno dorośli jak i dzieci.

W tym dniu w Krynicy Morskiej jak zawsze świeciło słońce, więc wspólnie radośnie przejechaliśmy ścieżką rowerową a na zainteresowanych przyrodą czekało bardzo wiele niespodzianek podczas Ptasiego Pikniku.

Rowerzyści mogą teraz swobodnie i bezpiecznie poruszać się po szerokiej drodze ( 3m + pobocza) o nawierzchni szutrowej, doskonale wkomponowanej w tło lasu, przez który biegnie trasa. Jest to również duże zwiększenie dostępności plaż mało odwiedzanych przez turystów co stanowi doskonałą ofertę dla osób lubiących wypoczywać z dala od hałasu i tłoku.

Miasto Krynica Morska jest liderem projektu budowy ścieżek rowerowych na Mierzei Wiślanej. Nasi partnerzy tj. Gmina Sztutowo oraz Gmina Stegna są w trakcie realizacji swoich odcinków.

Inwestycja realizowana w ramach Funduszy Europejskich - Program Regionalny pod nazwą „Wyznaczenie i budowa szlaków na odcinkach: Przebrno- Krynica Morska; Krynica Morska – Piaski” w ramach realizacji projektu pn. „Ochrona i zabezpieczenie obszarów chronionych poprzez rozbudowę infrastruktury ukierunkowującej ruch turystyczny w drodze wyznaczenia i budowy szlaków turystycznych na wybranych odcinkach leśnych od Mikoszewa do Granicy Państwa w Krynicy Morskiej”. 

Pogoda
18 °C
ciśnienie: 1010 hPa
wiatr: 7 km/h N
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u