Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: Poniedziałek, 28 Listopad 2022 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Krynica Morska zaprasza rowerzystów

Krynica Morska zaprasza rowerzystów

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Piątek, 18.08.2017, 09:07

Pierwsze odcinki trasy rowerowej na Mierzei Wiślanej są już gotowe.
Krynica Morska zaprasza rowerzystów.


W dniu 16 sierpnia 2017 r. odbył się odbiór robót budowlanych inwestycji pn. „Wyznaczenie i budowa szlaków na odcinkach: Przebrno- Krynica Morska; Krynica Morska – Piaski” w ramach realizacji projektu pn. „Ochrona i zabezpieczenie obszarów chronionych poprzez rozbudowę infrastruktury ukierunkowującej ruch turystyczny w drodze wyznaczenia i budowy szlaków turystycznych na wybranych odcinkach leśnych od Mikoszewa do Granicy Państwa w Krynicy Morskiej”.

Odbioru dokonał zespół składający się z przedstawicieli inwestora tj. Gminy Miasta Krynica Morska: Burmistrza Miasta Krzysztofa Swat oraz Wojciecha Wiśniewskiego i Krystyny Chabskiej, przedstawicieli wykonawcy tj. Przedsiębiorstwa Produkcyjno - Usługowego TUGA z Nowego Dworu Gdańskiego: pani Wiesławy Kasperek, prezesa firmy i pana Ireneusza Strugała - kierownika budowy, inspektora nadzoru pana Tomasza Hrynkiewicza oraz przedstawicieli Nadleśnictwa Elbląg, partnera w projekcie: pani Małgorzaty Twardowskiej, pana Arkadiusza Szóstaka i Jacka Hejmana.
Budowa została odebrana bez uwag. Wykonawca,  Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe  „TUGA” wykonało roboty szybko i sprawnie, przed planowanym na listopad terminem.
Można już oficjalnie użytkować trasę rowerową na dwóch odcinkach.
Odcinek  pierwszy  zaczyna się w Przebrnie w pobliżu Domu Wczasowego „Koszarka” i kończy w lesie w kierunku Krynicy Morskiej, w miejscu pięknego widoku na morze – długość  1,038 km. Kolejny odcinek trasy biegnie od Krynicy Morskiej, w pobliżu budynku Straży Granicznej do Piasków, do Granicy Państwa – długość 15,276 km.
Rowerzyści mogą teraz swobodnie i bezpiecznie poruszać się po szerokiej drodze ( 3m + pobocza) o nawierzchni szutrowej, komponującej się doskonale w tło lasu, przez który biegnie trasa. Jest to również duże zwiększenie dostępności plaż mało odwiedzanych przez turystów. Jest to więc doskonała oferta dla osób lubiących wypoczywać z dala od hałasu i tłoku.
Dalsza część trasy, łącząca wybudowane odcinki będzie kontynuowana w roku 2018 ramach projektu „  Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa rowerowa R-9 – partnerstwo Gminy Miasta Krynica Morska”, który aktualnie jest procedowany w Urzędzie Marszałkowskim. W ten sposób włączymy się w międzynarodowy system tras rowerowych.

Projekt jest realizowany w partnerstwie z Gminą Sztutowo, Gminą Stegna i Skarbem Państwa Państwowym Gospodarstwem Leśnym Nadleśnictwem Elbląg.
Wkrótce ruszą inwestycje  w  sąsiednich gminach.
Całkowita wartość przedsięwzięcia: 12502832,95 zł ( w wyniku rozstrzygnięcia przetargu powstały oszczędności, które spowodowały zmniejszenie  pierwotnej wartości projektu)
Dofinansowanie z UE: 8715821,06 zł , co stanowi 70% kosztów kwalifikowalnych.
Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 11. Środowisko, Działanie 11.04 „Ochrona bioróżnorodności biologicznej”.
 

Krystyna Chabska
Koordynator Projektu

Pogoda
0 °C
ciśnienie: 1018 hPa
wiatr: 6 km/h S
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Listopad 2022
 
Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u