Dziś jest: Piątek, 20 Kwiecień 2018 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Mieszkańcu oznacz nieruchomość

Mieszkańcu oznacz nieruchomość

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Wtorek, 26.01.2016, 08:31

Apel do mieszkańców gminy miasta Krynica Morska o umieszczenie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

Burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat  informuje Mieszkańców Gminy, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne właściciele nieruchomości zabudowanych oraz przeznaczonych pod zabudowę zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego są obowiązani umieścić na nieruchomości, w widocznym miejscu tabliczkę z numerem porządkowym nieruchomości oraz utrzymywać ją w należytym stanie.
Przepisy wykonawcze do powyższej ustawy uściślają formę umieszczania tabliczek z numerem porządkowym nieruchomości, a mianowicie:
– tabliczkę umieszcza się w widocznym miejscu, na budynkach lub ogrodzeniu nieruchomości,
– jeżeli budynek jest położony w głębi nieruchomości, która jest ogrodzona od strony ulicy lub innej drogi publicznej, tabliczkę umieszcza się również na ogrodzeniu,
– w miejscowościach posiadających ulice z nazwami – na tabliczce oprócz numeru porządkowego powinna być podana również nazwa ulicy, a w miejscowościach bez ulic (teren wiejski) – nazwa miejscowości.

Właściwe oznakowanie nieruchomości tabliczkami z numerami porządkowymi służy różnym ważnym celom, w tym między innymi ratowaniu życia i zdrowia mieszkańców – usprawnia szybszy dojazd karetki do chorego, policji do miejsca zdarzenia, straży pożarnej na wypadek pożaru.
Pomocnym jest to także dla służb doręczycielskich (Poczta Polska, kurierzy dostarczający przesyłki itp.) i wielu innym interesom mieszkańców.

Biorąc powyższe pod uwagę Burmistrz Krzysztof Swat apeluje do mieszkańców – właścicieli nieruchomości o właściwe oznakowanie swoich nieruchomości i budynków.

Pogoda
13 °C
ciśnienie: 1029 hPa
wiatr: 12 km/h SW
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Kwiecień 2018
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u