Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: Wtorek, 26 Styczeń 2021 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Biblioteka działa prężnie

Biblioteka działa prężnie

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Wtorek, 27.01.2015, 08:44

Ten tydzień w bibliotece minął nam następująco:

 

19.01 (poniedziałek) ŚWIĘTO WOJSKOWYCH JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH PROKURATURY WOJSKOWEJ – zajęcia z komputerem, pogadanka

20.01 (wtorek) – gry i zabawy literackie,

22.01 (czwartek) DZIEŃ BABCI i DZIEŃ DZIADKA – zajęcia z książką, pogadanka, zajęcia kulinarne

23.01 (piątek) DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH – zajęcia z komputerem, pogadanka

24.01 (sobota)ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW MASOWEGO PRZEKAZU – zajęcia z książką, pogadanka

19 stycznia jest Świętem Wojskowych Jednostek Organizacyjnych i Prokuratury Wojskowej. Na tych zajęciach konieczne było skorzystanie z komputerów i Internetu. Młodzież dowiedziała się o historii Prokuratury Wojskowej, czym się zajmują Wojskowe Jednostki Organizacyjne i kto obecnie jest Naczelnym Prokuratury Wojskowej III Rzeczpospolitej. Ciekawe były to zajęcia, choć troszkę trudne.

20 stycznia razem z dziećmi przypomnieliśmy sobie gry i zabawy, w które bawili się nasi dziadkowie, słuchaliśmy piosenek, które babcia i dziadek śpiewali kiedy byli mali.

22 stycznia Dzień Babci i Dziadka wraz z uczestnikami zajęć przygotowywaliśmy słodkości dla naszych kochanych dziadków

23 stycznia Dzień bez Opakowań Foliowych młodzi ludzie dowiedzieli się, że to inicjatywa, która zrodziła się kilka lat temu ze względów pro-ekologicznych. Foliowe opakowania, zwłaszcza reklamówki na zakupy, kończą zwykle jako odpady, będące najczęściej występującymi „śmieciami” na terenach zaludnionych. Ponadto, lądując w rzekach i kanałach, blokują odpływ, przez co mogą przyczyniać się nawet do powstania powodzi – co miało miejsce np. w Bangladeszu w 1988 i 1999 roku…

24 stycznia to był dzień niespodzianek ponieważ w tym dniu zaprosiliśmy do biblioteki nasze babcie i dziadków na poczęstunek, który został przygotowany przez dzieci podczas wcześniejszych zajęć. Aby aktywnie spędzić ten czas , najpierw babcie i wnuki wspólnie przeczytały bajkę Hanny Januszewskie „Kot w butach”. Przy poczęstunku, wnuczęta malowały portrety swoich babć. Spotkanie uwieńczyła wspólna zabawa w kalambury. Bardzo miło spędziliśmy czas.

24 stycznia to też był Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Środki masowego przekazu (mass media, media, publikatory) – środki społecznego komunikowania o szerokim zasięgu, czyli prasa, radio, telewizja, Internet, a w szerszym znaczeniu także książka, film, plakat, kino. Środki masowego przekazu to element kultury masowej.

 

Pogoda
0 °C
ciśnienie: 1003 hPa
wiatr: 13 km/h WNW
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Styczeń 2021
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u