Ten tydzień w naszej bibliotece minął bardzo szybko. Odbyły się następujące zajęcia:
12.01 (poniedziałek) – DZIEŃ SPRZĄTANIA BIURKA – zajęcia z komputerem, pogadanka
13.01 (wtorek) – DZIEŃ WZAJEMNEJ ADORACJI - zajęcia z książką, pogadanka
15.01 (czwartek) – DZIEŃ WIKIPEDII - zajęcia komputerem, pogadanka
16.01 (piątek) – DZIEŃ PIKANTNYCH POTRAW – zajęcia kulinarne z książką, pogadanka
17.01 (sobota) – DZIEŃ DIALOGU Z JUDAIZMEM – zajęcia z komputerem, pogadanka
Dowiedzieliśmy się że:
Dzień Sprzątania Biurka (obchodzone w 2. poniedziałek stycznia) – święto utworzone przez Korporację Sprzedawców Wyrobów Czyszczących. Święto ma na celu uprzątnięcie z biurka całorocznych odpadów, obchodzi się je w 43 krajach świata.
Co to znaczy adoracja - to znaczy zachwycać się kimś, starać się o czyjeś względy. Bywają jednak różne interpretacje tej definicji, głównie ze względu na... płeć.
Dzień Wikipedii (ang. Wikipedia Day) – 15 stycznia, rocznica założenia Wikipedii, przedsięwzięcia internetowego, którego celem jest stworzenie największej i wielojęzycznej encyklopedii. W środowisku wikipedystów dzień ten jest nieformalnym świętem całej społeczności, liczącej na początku 2006 roku kilkadziesiąt tysięcy autorów. 15 stycznia 2001 roku została zapoczątkowana angielska wersja serwisu, pierwsza z prawie trzystu wersji językowych Wikipedii.
Obserwowaliśmy zjawiska przyrodnicze, uwieczniliśmy na zdjęciu pierwszą w tym roku tęczę. Na pewno będzie to dla naszej biblioteki szczęśliwy rok.
A kto ciebie śliczna tęczo,
siedmiobarwny pasie,
namalował na tej chmurce
jakby na atłasie?
Autor: Maria Konopnicka, Tęcza
Dzień Pikantnych Potraw! W Polsce święto jeszcze mało znane jednak coraz popularniejsze. W tym dniu w bibliotece rozpoznawaliśmy smaki poszczególnych produktów, przypraw i owoców. Okazało się, że nasi użytkownicy doskonale znają kulinarne smaki.
Dzień Judaizmu (idea)w Kościele katolickim w Polsce został ustanowiony przez Episkopat Polski w 1997 r. Jest on obchodzony w przeddzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, a więc 17 stycznia. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii.
Te wszystkie ciekawe wiadomości zdobyliśmy podczas zajęć w naszej bibliotece.
Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.