25 września (DZIEŃ BUDOWLAŃCA) w bibliotece dzieci, na podstawie bajki o trzech świnkach budowały „domy”. Najpierw zrobiły jeden wspólny z gliny, a następnie każdy swój z klocków. Podczas „produkcji” cegłówek uczestnicy opowiadali o pełnej przygód historii rodzeństwa. Trzeba przyznać że świetnie znali treść bajki braci Grimm.
26 wrzesień MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Marcin, Amadeusz, Wiktoria, Łukasz, Kinga i Alek uczestniczyli w zajęciach ze słownikami wyrazów obcych. Zadaniem było odnalezienie w katalogu podręcznym danego słownika (każde dziecko musiało odnaleźć inny słownik wyrazów obcych). Zlokalizowanie gdzie dana pozycja leży na półce. Następnie odnalezienie wyrazu wskazanego przez bibliotekarza i napisanie go w danym języku, a poniżej jego przetłumaczenie w języku polskim. Świetna i pouczająca zabawa. W nagrodę każdy uczestnik poczęstował się jabłkiem, które biblioteka otrzymała w darze od naszych sąsiadów zza ściany. Dziękujemy za pyszne, słodkie jabłka.
Z okazji 75 rocznicy Podziemnego Państwa Polskiego, w sobotę 27 września, odbyły się zajęcia związane z tematyką konspiracyjnej walki o Polskę. Klaudia Streich przeniosła naszych młodych użytkowników w czasy II wojny światowej. Czytając fragment książki Pawła Bęresewicza - „Warszawa spacery z Ciumkami”, przybliżyła historię działań wojskowych Podziemnego Państwa Polskiego. Następnie uczestnicy zajęć, przekształcając bibliotekę, stworzyli własne państwo podziemne. Z gazet powstały kule obronne, które zostały wykorzystane przez naszych małych żołnierzy do obrony biblioteki. Na zakończenie odbyły się zajęcia plastyczne dzieci rysowały Pomnik Małego Powstańca i Flagę Podziemnego Państwa Polskiego.