Dziś jest: 0, 18 Listopad 2018 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Wydarzenia w bibliotece

Wydarzenia w bibliotece

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Środa, 01.10.2014, 08:02

25 września (DZIEŃ BUDOWLAŃCA) w bibliotece dzieci, na podstawie bajki o trzech świnkach budowały „domy”. Najpierw zrobiły jeden wspólny z gliny, a następnie każdy swój z klocków. Podczas „produkcji” cegłówek uczestnicy opowiadali o pełnej przygód historii rodzeństwa. Trzeba przyznać że świetnie znali treść bajki braci Grimm.

26 wrzesień MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Marcin, Amadeusz, Wiktoria, Łukasz, Kinga i Alek uczestniczyli w zajęciach ze słownikami wyrazów obcych. Zadaniem było odnalezienie w katalogu podręcznym danego słownika (każde dziecko musiało odnaleźć inny słownik wyrazów obcych). Zlokalizowanie gdzie dana pozycja leży na półce. Następnie odnalezienie wyrazu wskazanego przez bibliotekarza i napisanie go w danym języku, a poniżej jego przetłumaczenie w języku polskim. Świetna i pouczająca zabawa. W nagrodę każdy uczestnik poczęstował się jabłkiem, które biblioteka otrzymała w darze od naszych sąsiadów zza ściany. Dziękujemy za pyszne, słodkie jabłka.

Z okazji 75 rocznicy Podziemnego Państwa Polskiego, w sobotę 27 września, odbyły się zajęcia związane z tematyką konspiracyjnej walki o Polskę. Klaudia Streich przeniosła naszych młodych użytkowników w czasy II wojny światowej. Czytając fragment książki Pawła Bęresewicza  -  „Warszawa spacery z Ciumkami”, przybliżyła historię działań wojskowych Podziemnego Państwa Polskiego. Następnie uczestnicy zajęć, przekształcając bibliotekę, stworzyli własne państwo podziemne. Z gazet powstały kule obronne, które zostały wykorzystane przez naszych małych żołnierzy do obrony biblioteki. Na zakończenie odbyły się zajęcia plastyczne dzieci rysowały Pomnik Małego Powstańca i Flagę Podziemnego Państwa Polskiego.

 

Pogoda
5 °C
ciśnienie: 1027 hPa
wiatr: 19 km/h NE
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Listopad 2018
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u