Droga Użytkowniczko, Drogi Użytkowniku,

Realizując wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE prosimy o zapoznanie się z udostępnioną na stronie internetowej: Klauzula informacyjna informacją na temat przetwarzania przez Urząd Miasta Krynica Morska danych osobowych.

Dziś jest: Poniedziałek, 14 Październik 2019 r.
Wysoki kontrast
Biuletyn informacji publicznej
Krynica Morska
krynicamorska.tv » strona główna » aktualności » Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie

Kategoria: Aktualności  /  Dodano: Poniedziałek, 26.03.2012, 13:42

23 marca 2012 r gościliśmy w naszej bibliotece pisarkę, autorkę książek dla dzieci i dla dorosłych panią Krystynę Śmigielską.
Publikuje w krakowskim wydawnictwie Skrzat.
Na dorobek artystyczny Krystyny Śmigielskiej składa się kryminalna powieść dla dzieci i młodzieży „Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią”, komediowa powieść dla dorosłych „Ty to głupia jesteś” bajki dla najmłodszych „Tekla”, powieść przygodowa dla młodzieży „Skarb z leśnego grobowca”, powieści dla dorosłych „Berżeretka bez przepisu” oraz najnowsza powieść pisarki – „Gotowe na wszystko”.
Krystyna Śmigielska swymi opowieściami przykuła uwagę słuchaczy, opowiadając o swoim życiu i o tym co sprawiło, że pisze książki. Zaprezentowała również swoje powieści dla dzieci i dorosłych, a na zakończenie zaprezentowała monodram. To fragmenty jej tekstów ze zbioru opowiadań „Zbieracz grzechów”, forma monologu starej kobiety, która snuje refleksje na różne tematy. Przeważnie związane z upływającym czasem, przemijaniem, ułomnościami i brakiem urody niemłodego już ciała. Wymownym podkreśleniem istoty tego monologu były rekwizyty: szal, którym otula się bohaterka, lustro, kalendarz.
Sprawy poruszone przez pisarkę dotyczą każdego człowieka. Wszyscy jesteśmy skazani na starość ale nie musimy skazywać się na samotność. Zresztą samotność przytrafia się także ludziom młodym i jest znacznie większym dramatem. Człowiek dojrzalszy, starszy i doświadczony życiowo, umie sobie lepiej poradzić z samotnością niż młody, którego np. spotyka odrzucenie w klasie lub w rodzinie. Osoby starsze są lepiej przygotowane i jakby z natury rzeczy "pogodzone" z samotnością.
Można być samotnym w pojedynkę, można być samotnym we dwójkę i można być samotnym w tłumie. Ale czy trzeba ? Oto jest pytanie. Ile zależy od nas samych, co my robimy aby nie odgradzać się barierą od innych ludzi. Jaka jest nasza aktywność życiowa i co robimy aby samotnym nie być.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Krynicy Morskiej za tak liczne przybycie.
My to robimy dla Was.

Pogoda
19 °C
ciśnienie: 1014 hPa
wiatr: 21 km/h WSW
Szczegółowa prognoza na 14 dni
on-line
kliknij aby przełączyć zdjęcie
Pon Wt Śr Czw Pt Sob Ndz
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Październik 2019
 

Jeśli chcesz być z serwisem na bieżęco
wpisz swój adres e-mail i wciśnij +. Wpisz
adres e-mail i wciśnij -. jeśli nie chcesz.

Krynica Morska

Oficjalna Strona Urzędu Miasta Krynica Morska krynicamorska.tv - Projekt, Realizacja, Hosting (c) 2010 Agencja Reklamowa GABO

Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone i bez zgody nie mogą być wykorzystywane.

stat4u